Neon ve Hortum Ledler;  Emitting Diode veya bilinen ismi ile LED, “ışık yayan devre elemanı” ya da “ışık yayan diyot” anlamlarına gelmektedir. LED, elektrik enerjisini ışık enerjisine dönüştüren yarı bir iletken devre elemanı şeklinde tanımlanabilir.

 

İşyerleri ve evlerde sık bir şekilde kullanılmakta olan LED lambaların yaydıkları ışıkların frekansı spektrumun görünür ışık bölgesi içine denk düşer. Bunun haricinde gözle görülmeyen frekanslarda ışık yayan ürünler de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları ise morötesi ve kızılötesi ışıklardır. LED çeşitlerinin yaymış olduğu ışık LED çipi içinde bulunan yarı iletken katkı maddeleriyle doğrudan ilişkilidir.

 

Neon LED ise şeritlerin tamamını kapsayacak bir şekilde silikon malzeme için alınmasıyla beraber oluşturulan ürünlere verilen isimdir. Bükülebilir ve esnek materyallerden yapılan Neon LED ürünü de bunlardan biridir. Temel olarak üç farklı kullanım amacı bulunmaktadır. Bunlar ticari ve genel aydınlatma, dekoratif aydınlatma ve ekrandır.

 

Neon LED Çeşitleri Nelerdir?

Bükülebilir ve esnek özellikleri ile oldukça rahat ve basit bir kullanım fırsatı sunan Neon Led ürünler, istenilen boyutlara göre kesilebilir. Neon LED şerit kendisinden yapışkanlı yapısıyla beraber alıcılarına kolay bir montaj imkanı sunmaktadır.

 

Klasik floresan sistemlerinden de iyi bildiğiniz gibi kolay arızalanabilir yapılar, özellikle yüksek tavan için bu ürünlerin kullanımını yaygınlaştırmaktadır. Neon LED, floresan ve cold catot sistemlerin yerine kolay bir şekilde uygulanabildiğiden dolayı yeni evler içerisinde iç mimarlar tarafından genel olarak bu ürünler tercih edilir.

 

Maksimum ışık verimi sunan bu ürünler, çevre dostu ve düşük enerji sarfiyatı yapısı ile çevrenizi aydınlatırken, dünyanın korunmasına da fayda sağlamaktadır. Esnek silikonlu neon LED ürünlerin farklı renklerde çeşitleri de bulunmaktadır.

 

En Çok Talep Gören Neon ve Hortum Ledler

En fazla satılan ve rağbet gören ürünleri içerisinde hortum Neon Ledler ön plana çıkmaktadır. Neon LED lambaları günümüzde oldukça popüler ürünlerden birisidir. Bu ürünler bu denli popüler olmasının da pek çok sebebi bulunmaktadır.

 

Tek bir parçadan ve esnek bir kılıfa sahip olması ve basit şekil verilebilirliği ile yaratıcı tasarımlar oluşturmanızı sağlamaktadır. Yüzde yüz su geçirmez ve kırılmaz ürünler olduklarından dolayı zarar görmez, kolay bir şekilde bozulmazlar. Ürünlerin sık aralıklarla yenilerini almanıza gerek kalmaz. Uzun yıllar boyunca hiçbir sorun yaşamadan, güvenilir bir şekilde ürünleri kullanabilirsiniz.

 

Main Menu