Wallwasher; İş dünyası içerisinde amacınız akılda kalmak ise ilk olarak işinize bina cephe aydınlatma işlemlerinden başlamanız gerekmektedir. Genel olarak tarihi binaların, iş merkezlerinin ya da mimarileri ile fark yaratan konut projelerin aydınlatma işlemlerinde kullanılmaktadır.

 

Kullanılan bu bina boyamaya ait Led İle beraber, akıl almayacak derecelerde ışık desenleri yaratabilirsiniz. Led Wallwasher ( Duvar Boyama ) tekniğini yalnızca yüksek binalar içerisinde değil duvarların kullanıldığı her alan üzerinde uygulayabilirsiniz.

 

Ağaç aydınlatmalarında, bahçe aydınlatmalarında, cami ve minare aydınlatmalarında veya dilediğiniz dış mekan için her türlü uygulamalarda kullanılabilme özelliğine sahiptir. Bununla beraber tamamen su geçirmez bir özelliğe de sahiptir.

 

Wallwasher Nedir ?

Belirtilen Ledler hayatımızın içerisine nasıl girdi? Hadi gelin hep birlikte bakalım… Wallwasher ingilizce bir kelimedir. Anlamı ise “Duvar Yıkama” yani bir nevi duvar boyamadır.

 

Duvar boyama yani Wallwasher, geniş yüzeylerin aydınlatılması adına kullanılan Led aydınlatma tekniğidir. Halk içerisinde Duvar Ledleri şeklinde de bilinen Wallwasher Ledler, duvarların ya da binaların bir bölgesini ışık yardımı ile yıkayan armatürlerdir. Yerli üretim olan ürünlerimizi tercih ederek sizler de bu teknikten yararlanabilirsiniz. 

 

Güç (Watt)

En önemli özellik olarak karşımıza gelen güç özelliği Wallwasherların performans durumlarını yansıtır. 3 Wattan başlayarak 54 Watta kadar yükselebilen güç oranları Wallwasherların performanslarını belirlemektedir. 

 

Örnek vermek gerekirse; 100 cm boyunda olan bir ürünün maksimum olarak 36 Watt gücünde olması gerekmektedir. Bununla beraber soğutucu gövde özellikleri de çok önemlidir. Aksi halde zaman içerisinde ürünlerinizin Lümen değerleri düşebilir. Bu da şu anlama gelmektedir ki parlaklıkları azalabilir. Watt değerlerinin değişmesi ile beraber Wallwasher ürünlerin fiyatları da değişkenlik gösterebilir.

 

Volt

Volt özelliği ise projelerinize göre Doğrudan Akım (Dc) Voltaj ya da Alternatif Akım (Ac) Voltaj Kullanım alanlarına göre değişkenlik göstermektedir. Eğer Wallwasher ürünleriniz 220 Volt değerinde bir gerilime ihtiyaç duymakta ise Alternatif akım güç kaynağı kullanılmalıdır. Eğer 25 Volt ya da 12 Volt Gerilime ihtiyaç duymakta ise de Doğrudan Akım güç kaynağı kullanılmalıdır.

 

 

 

Main Menu