Led armatürler; hastane, spor kompleksi, okul gibi daha büyük binaların aydınlatma işleminde, güçlü ve ekonomik aydınlatma sağladığından dolayı tercih edilen bir üründür. Bununla beraber son zamanlarda evlerde hem dekoratif hem de aydınlatma amaçlarıyla da kullanımı yaygınlaşmıştır.

 

Led armatürler montaj kolaylığı ve hafif yapısı sayesinde istenilen her yere kolay bir şekilde yerleştirilebilir. Led bant armatürler 120 cm, 90 cm, 60 cm, 50 cm, 40 cm ve 30 cm şeklinde olan modelleri üst kapağı beyaz olarak ve metal şeklinde tasarlanmış olarak karşımıza çıkabilir. 

 

Bu yatay şeklindeki led armatürler çeşitleri dekoratif amaçlı kullanımlar için çok uygundur. Bununla beraber çoklu paket seçenekleriyle de tercih edilebilir. Birbirlerine eklenebilir seçeneklere sahip olabilmesi de, farklı ölçüler için üç veya iki parça armatürün birbirlerine bağlanması ile elde edilmesini sağlar.

 

Neden Beyaz Renk?

Genel olarak kasa rengi içerisinde beyaz rengin daha çok kullanılıyor olması, her yere kolay bir şekilde uyum sağlamasına fırsat tanımaktadır. Bununla beraber her ölçünün watt değeri farklı olduğundan dolayı, istenilen watt seviyesi de bu şekilde daha kolay elde edilir. Ayrıca dış mekan dekorasyonunda da kullanılan ürünler, su geçirmez yatay floresan şeklinde de temin edilebilir.

 

Kullanım alanı bu kadar çok olan bu tasarımlar ayrıca bütçe ve doğa dostu ürünlerdir. Led bant armatürlerin çeşitlerinin, farklı aydınlatma ürünlerine nazaran yaklaşık olarak %80 enerji tasarrufu sağlaması da, en sık tercih edilme sebeplerinden birisidir. Daha düşük güç ile beraber sıradan bir ampulle aynı oranlarda aydınlatma sağlaması yine enerji kaynaklarını doğru kullanabilmek için çok önemli bir özelliktir.

 

Led armatürlerin fiyatları ise gücüne, markasına, kullanım alanlarına ve rengine göre farklılık göstermektedir. Hemen şimdi led armatürler ve diğer aydınlatmalara göz atmak için sayfamızda bulunan kategoriler kısmını inceleyebilirsiniz.

 

Led Bant Armatür Çeşitleri Nelerdir ve Özellikleri Nedir?

Led bant armatürler dış mekanlarda kullanım için tercih edilen ürünlerdir. Bunlar sensörlü veya sensörsüz olmakla beraber, birçoğu su geçirmez özelliğine sahip ürünlerdir. Bu durum ise hemen hemen her yerde büyük bir kullanım kolaylığı sağlar. Terasta, kapı girişlerinde, bahçede, sokak aydınlatmalarında, balkonda ve daha birçok yerde bu modeller farklı özellik ve boyutlarda kullanılmaktadır.

 

Main Menu