Çevreye bütçe dostu olan led aydınlatma ürünlerinden birisi durumundaki şerit ledlerin olmazsa olmaz partneri şeklindeki led trafoları tanıyalım…

 

Led trafolar gelen enerjileri dengeli bir şekilde kullanarak hem ürünlerinizin ömrünü uzatmaya yarar hem de faturalarınızda gözle görülebilir bir düşüş sağlar. Slim led trafolar watt ve amper değerlerine göre farklılık gösterebilir.

 

220 Volt şerit ledler dışında bütün şerit ledler trafosuz bir şekilde çalışmaz. İç ve dış mekanlar üzerinde sık bir şekilde tercih edilen şerit ledlerin çalışabilmesi adına gerekli görülen led trafolar çok geniş seçeneklere sahiptir. Genel olarak dekoratif bir görünüm sunan şerit ledler özellikle sokak, bahçe, işyerleri, park, toplu konutlardaki site aydınlatmalar, gemi, reklam tabelaları, otomobil vb. pek çok alanda kullanılabilmektedir. Led trafosuz bir şekilde çalışmayan şerit ledlerin led sayılarına göre trafonun gücünü belirleyebilirsiniz.

 

Led Sayılarına Göre Trafoların Gücü

24 volt ve 12 volt şeklinde üretilen led trafolarla uygun bir aydınlatma görevi sağlayarak şerit ledlerin de ömürlerini uzatmış olabiliriz.

30 Metre Şerit Led,  tam olarak 30 Amperlik bir güce denk gelmektedir.

25 Metre Şerit Led,  tam olarak 30 Amperlik bir güce denk gelmektedir.

20 Metre Şerit Led,  tam olarak 21 Amperlik bir güce denk gelmektedir.

15 Metre Şerit Led,  tam olarak 16,5 Amperlik bir güce denk gelmektedir.

10 Metre Şerit Led,  tam olarak 12,5 Amperlik bir güce denk gelmektedir.

5  Metre Şerit Led,  tam olarak 5 Amperlik bir güce denk gelmektedir.

 

İdeal Aydınlatma Çözümleri Sunan LED Trafoları

Led Trafolar dörtlü, üçlü, ikili, tekli olmalarının haricinde beyaz ışık, sarı ışık gibi farklı renklerde ışık yayabilen alternatifleri içermektedir. Led spot fiyatları Watt değeri, marka-model ve renk sıcaklığı gibi farklı özelliklere göre değişkenlik göstermektedir. 

 

Led trafo modelleri içerisinde yer alan sıcak beyaz, rahatlatıcı etkisinden dolayı evlerde sık bir şekilde tercih edilir.  Doğal beyaz renkli olan Led spot lamba modelleri de evlerin haricinde mağaza, ofis gibi daha kurumsal mekanlar içerisinde tercih edilen ışık türüdür.

 

Gün ışığı şeklinde de bilinen doğal beyaz, detaylara önem veren kişiler için çok daha ideal bir seçenektir. Bununla beraber beyaz rengin büyülü ihtişamı da dikkat çekicidir. Soğuk beyaz, daha parlak olan bir ışık yayar. Enerji veren dinamik mekanların ışık rengi şeklinde bilinir.

 

Main Menu