Modül Ledler Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaya devam edilen LED teknolojisi, eskisinden çok daha yaygın bir duruma gelmiş ve ileri teknolojiyle beraber kullanılmaya başlamıştır. Darbelere dayanıklı, tasarruflu, parlak ışık sağlayan ve ısınma problemi olmayan kullanışlı yapılardaki LED modüller farklı renk çeşitleri ile karşımıza çıkmaktadır.

 

Kullanım alanları oldukça geniş durumda olan modül ledler, kullanılacakları alanlara göre de farklı çeşitlere sahiptir. LED modüllerin bu kadar çok tercih edilmesindeki diğer bir özellik te uzun ömürlü olmalarıdır. Akım kilitleme ile beraber çalıştıklarından dolayı uzun süreler boyunca bozulmadan kullanılabilmektedir.

 

LED Modül Nedir?

Farklı ihtiyaçlara yönelik olarak üretilen LED modüller ışık ihtiyaçlarını ekonomik ve kaliteli bir şekilde karşılayan ürünlerdir. Kullanımı kolay olan bu ürünler özellikler tavan aydınlatma ihtiyaçları konusunda kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra araç içi aydınlatmada, kutu harfli reklam tabelalarında, vitrin ve dış mekan aydınlatmalarında ve dekoratif ortamlar içerisinde kullanılmaktadır.

 

Led modüller özellikle elektriğin çok fazla kullanıldığı ortamlar içerisinde daha düşük enerji kullanılarak büyük bir oranda tasarruf sağlamaktadır. Işık yaymak amacıyla kullanılan diyot modüller ise uyumlu bir üniteye takılmak ya da tek başına çalışmak için tasarlanmış olan bağımsız LED aygıtlardırı. Enerjide verimlilik sağlamak ve taşınabilir aydınlatma oluşturmak için Led modüller, çok yaratıcı çözümler sunar.

 

Gece lambaları, kitap lambaları, el fenerleri, dış aydınlatma gibi aydınlatma armatürleri içerisinde kullanılan çoklu modelleri de vardır. Bunlar Led modüllerine güç verecek durumdaki cihaza takılan en az 1 adet LED ampule sahiptir.

 

Neden LED Modül Kullanılmalı?

LED modüller içerisinde kullanılan teknoloji, ışık yaymakta olan malzeme olarak da elektrikli yarı iletken kullanılır. Işık yaymak için kullanılmakta olan malzeme, gökkuşağı renklerinden birisi ya da UV ışığını alabilir.

 

Farklı desen ve renkleri yaratabilmek LED modüller sayesinde mümkün hale gelmiştir. Özellikle sahne performansındaki ışık modelleri içerisinde bu durum çok işe yarar.

 

Çevre dostu aydınlatma konusunda yine popüler olan LED modüller, çevreye uygun bir biçimde tasarlanmış LED ünitesine sahiptir. Geleneksel ampullerle aynı oranlarda ışık üretirken çok daha enerji kullanır.

 

Main Menu